Nissan Uciekinier Carlos Ghosn Użył Bitcoin’a do ucieczki z Japonii.

Carlos Ghosn, poprzedni menadżer Nissana, który w grudniu przerwał próbę zdobycia domu w Japonii, zapłacił grupie, która zorganizowała jego ucieczkę, warte 500.000 dolarów krypto.

Amerykańscy egzaminatorzy gwarantują, że Anthony Ghosn, dziecko światowego przestępcy Carlosa Ghosna, wykorzystał Coinbase do zapłacenia 63 bitcoinów dwóm mężczyznom w zamian za wywiezienie jego ojca z Japonii.

Jak wynika z raportu The Wall Street Journal, specjaliści twierdzą, że poprzedni szef Renault i Nissana, Carlos Ghosn, został przewieziony z Japonii w grudniu 2019 roku przez Michaela i Petera Taylorów, po tym jak jego dziecko otrzymało ratę 63 Bitcoin Future (500.000 dolarów). Raport twierdzi, że Coinbase dostarczył japońskim egzaminatorom dowód wymiany na Ghosna, w tym przeprowadzki BTC do rekordu mającego miejsce u Petera Taylora.

Ghosn przeniósł 63 BTC w styczniu i maju 2020 r. z każdych siedmiu oddzielnych giełd, wartych w tym momencie około 500 tys. dolarów.

W tym samym czasie wartość wymiany wynosiła około 500 tys. dolarów. Podobnie jak w przypadku Petera Taylora, w październiku 2019 r. firma Carlos Ghosn przeprowadziła dwa przelewy na kwotę 870 tys. dolarów.

Ghosn został schwytany i wielokrotnie ścigany w azjatyckim kraju gdzieś w latach 2018 i 2019 pod zarzutem zidentyfikowania wykroczeń budżetowych w Nissanie, co doprowadziło do przeciągów abstynencji, izolacji, badań krzyżowych bez obecności adwokata i nieuniknionego schwytania domu. Jego radca prawny i inne osoby w kraju nazwały traktowanie „sprawiedliwością więzienną“, obwiniając japońskich ekspertów o zmuszanie do przyjęcia przez rozszerzony wymiar kary więzienia.

Były szef Nissana przebywał w areszcie domowym w Tokio od kwietnia, kiedy to Taylors pojawił się pod pozorem pójścia na pokaz skrzypiec. Ghosn otrzymał pozwolenie na zwiedzanie pobliskiej kwatery Grand Hyatt, gdzie spotkał się z Taylorsami. Następnie był gotowy na otwarty transport z Tokio do Osaki, gdzie większa walizka z instrumentami – z Ghosnem w środku – została ułożona na osobistym luksusowym samolocie przeznaczonym do Stambułu, a następnie udał się drugim samolotem do Bejrutu.

Ghosn został początkowo schwytany w listopadzie 2018 r. pod zarzutem fałszywego księgowania i próby wyrwania 16,6 mln dolarów z książki Nissana w pobliżu domu. Ghosn był w areszcie domowym przez prawie rok przed zrobieniem przerwy w grudniu ubiegłego roku.

Najświeższe wiadomości o Azjatyckich Bitcoinach można znaleźć tutaj, w Coin News Asia.

admin